Neprimerane vysoký úrok - znamená porušenie zákona

Autor: Martin Haring | 16.11.2015 o 19:35 | (upravené 16.11.2015 o 19:44) Karma článku: 2,45 | Prečítané:  276x

Nebankové spoločnosti majú rôzne praktiky, ktorými sa snažia potenciálnych klientov zmiasť – na začiatku často krát poskytnú úplne iné informácie, ako sú následne uvedené v zmluve.

Ak ste sa niekedy v minulosti už dostali do situácie, že ste si zobrali úver a/alebo ste využili financovanie kúpy auta, spotrebiču alebo iného tovaru prostredníctvom nebankovej spoločnosti, iste viete, že podstatnú časť sumy ktorú máte nebankovke vrátiť, tvorí úrok z poskytnutej pôžičky. Práve aj prostredníctvom neprimerane vysokého úroku nebankovky nezákonným spôsobom vyťahujú nemalé finančné prostriedky od množstva fyzických osôb – dlžníkov.

Nebankové spoločnosti majú rôzne praktiky, ktorými sa snažia potenciálnych klientov zmiasť – na začiatku často krát poskytnú úplne iné informácie, ako sú následne uvedené v zmluve. Často krát tiež ponúkajú naoko nízku úrokovú sazdbu (ktorú musíte zaplatiť za poskytnutú pôžičku), avšak do zmluvy si doplnia niekoľko poplatkov za sprostredkovanie úveru, za vedenie a správu úveru, atď. Teda suma, ktorú musíte v konečnom dôsledku vrátiť je obrovská (v porovnaní s požičanou sumou).

Mohlo by vás tiež zaujímať: Prečo je RPMN doležitý údaj?

Spomenuté praktiky nebankoviek a iných spoločností poskytujúcich takýto druh financovania sú však často krát nezákonné – t.j. tieto subjekty postupujú v rozpore so zákonom. Bohužiaľ je však realitou, že dlžníci (fyzické osoby, ktoré si finančné prostriedky požičali) nevedia nezákonné podmienky posúdiť a identifikovať – a teda sa nevedia ani účinne brániť. Pritom by často krát stačil jednoduchý list adresovaný veriteľovi, v ktorom dlžník špecifikuje nezákonnosť zmluvy a navrhne zodpovedajúce riešenie (napr. odpustenie časti dlhu).

Pri veľkom počte klientov, ktorí sa obrátia na našu spoločnosť, sa stretávame s nasledovnou situáciou – náklady spojené s poskytnutím úveru (pôžičky / financovania nákupu auta alebo iného tovaru) sú neprimerané (nezákonné). V takom prípade obratom kontaktujeme veriteľa, ktorému oznámime ktorá konkrétna časť podmienok je nezákonná a z akého dôvodu a navrhneme riešenie – týmto býva najmä odpustenie podstatnej časti úveru/pôžičky.

Pomôžeme vám s oddĺžením.

Nebankové spoločnosti sú si veľmi dobre vedomé porušenia právnej úpravy a preto v snahe vyhnúť sa súdnemu sporu volia práve možnosť dohody s dlžníkom – a to aj za cenu odpustenia časti dlhu (ktorý je aj tak nezákonný). Uvedený proces nie je vôbec komplikovaný, avšak len za predpokladu, že veľmi dobre poznáte právnu úpravu a nezákonné praktiky nebankoviek. Každému dlžníkovi preto vždy radíme – ak nemáte dostatočné vedomosti a skúsenosti z právnej úpravy spotrebiteľských vzťahov – obráťte sa na odborníka v tejto oblasti, môže to pre Vás znamenať podstatné zlepšenie Vašej finančnej situácie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?