Neprimerane vysoký úrok - znamená porušenie zákona

Autor: Martin Haring | 16.11.2015 o 19:35 | (upravené 16.11.2015 o 19:44) Karma článku: 2,45 | Prečítané:  264x

Nebankové spoločnosti majú rôzne praktiky, ktorými sa snažia potenciálnych klientov zmiasť – na začiatku často krát poskytnú úplne iné informácie, ako sú následne uvedené v zmluve.

Ak ste sa niekedy v minulosti už dostali do situácie, že ste si zobrali úver a/alebo ste využili financovanie kúpy auta, spotrebiču alebo iného tovaru prostredníctvom nebankovej spoločnosti, iste viete, že podstatnú časť sumy ktorú máte nebankovke vrátiť, tvorí úrok z poskytnutej pôžičky. Práve aj prostredníctvom neprimerane vysokého úroku nebankovky nezákonným spôsobom vyťahujú nemalé finančné prostriedky od množstva fyzických osôb – dlžníkov.

Nebankové spoločnosti majú rôzne praktiky, ktorými sa snažia potenciálnych klientov zmiasť – na začiatku často krát poskytnú úplne iné informácie, ako sú následne uvedené v zmluve. Často krát tiež ponúkajú naoko nízku úrokovú sazdbu (ktorú musíte zaplatiť za poskytnutú pôžičku), avšak do zmluvy si doplnia niekoľko poplatkov za sprostredkovanie úveru, za vedenie a správu úveru, atď. Teda suma, ktorú musíte v konečnom dôsledku vrátiť je obrovská (v porovnaní s požičanou sumou).

Mohlo by vás tiež zaujímať: Prečo je RPMN doležitý údaj?

Spomenuté praktiky nebankoviek a iných spoločností poskytujúcich takýto druh financovania sú však často krát nezákonné – t.j. tieto subjekty postupujú v rozpore so zákonom. Bohužiaľ je však realitou, že dlžníci (fyzické osoby, ktoré si finančné prostriedky požičali) nevedia nezákonné podmienky posúdiť a identifikovať – a teda sa nevedia ani účinne brániť. Pritom by často krát stačil jednoduchý list adresovaný veriteľovi, v ktorom dlžník špecifikuje nezákonnosť zmluvy a navrhne zodpovedajúce riešenie (napr. odpustenie časti dlhu).

Pri veľkom počte klientov, ktorí sa obrátia na našu spoločnosť, sa stretávame s nasledovnou situáciou – náklady spojené s poskytnutím úveru (pôžičky / financovania nákupu auta alebo iného tovaru) sú neprimerané (nezákonné). V takom prípade obratom kontaktujeme veriteľa, ktorému oznámime ktorá konkrétna časť podmienok je nezákonná a z akého dôvodu a navrhneme riešenie – týmto býva najmä odpustenie podstatnej časti úveru/pôžičky.

Pomôžeme vám s oddĺžením.

Nebankové spoločnosti sú si veľmi dobre vedomé porušenia právnej úpravy a preto v snahe vyhnúť sa súdnemu sporu volia práve možnosť dohody s dlžníkom – a to aj za cenu odpustenia časti dlhu (ktorý je aj tak nezákonný). Uvedený proces nie je vôbec komplikovaný, avšak len za predpokladu, že veľmi dobre poznáte právnu úpravu a nezákonné praktiky nebankoviek. Každému dlžníkovi preto vždy radíme – ak nemáte dostatočné vedomosti a skúsenosti z právnej úpravy spotrebiteľských vzťahov – obráťte sa na odborníka v tejto oblasti, môže to pre Vás znamenať podstatné zlepšenie Vašej finančnej situácie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Najčítanejší spisovateľ má so slovenskými podnikateľmi zlú skúsenosť.

SVET

Café Európa: Ako dopadne Európa po francúzskych voľbách

Francúzsko má nového proeurópskeho prezidenta.


Už ste čítali?